Obsah

Potíže s tříděním odpadu a naší neohleduplností

Typ: ostatní
Nepořádek u tříděného odpaduZ místa tříděného odpadu v Kunraticích a Studeném si děláme sami skládku!

Vážení  obyvatelé, jsme velmi potěšeni skutečností, že třídíte odpad a tím přispíváte k celkovému zlepšení ekologického prostředí naší obce. Bohužel jsou kontejnery na tříděný odpad často přeplněné a je škoda, že místo, které bylo zřízeno za účelem zdravějšího, příjemnějšího prostředí, připomíná skládku a tím vytváří špatný celkový obraz obce a znepříjemňuje život trvale bydlícím  lidem v blízkém okolí. V obci Studený kdosi nedávno  vyhodil před kontejner staré televizory, fritézu, plastové židle a jiné elektrospotřebiče. Byly tu i nepochopitelně pohozené dřevěné palety - TO SEM OPRAVDU NEPATŘÍ !

Ať umístíme kontejnery kamkoliv v obci, bude to pořád stejné. Jestli si někdo myslí, že starosta obce vyřeší nepořádek, který děláme sami sobě ve své obci, tak to se opravdu mýlí. Je to na nás všech, především o našem přístupu. Obec má povinnost třídění odpadu pro své občany zajistit a tu také dodržuje. V průběhu roku 2017 a 2018 se do obce přidalo několik popelnic na tříděný odpad. S tím jsou samozřejmě spojené větší finanční náklady obce.  Nevidíme sebemenší problém, pokud kdokoliv z vás přijede ke kontejneru a vidí, že jsou kontejnery plné, počkat si na to, až budou kontejnery prázdné a pytel tam posléze vyhodit. Pokud se pytle nahromadí u kontejneru, zkázu poté už dokoná lesní zvěř pro  kterou jsou „voňavé pytle“ doslova lákadlem (viz. fotografie níže). Malý příklad z minulého týdne v Kunraticích. V pondělí 25.5.  v  dopoledních hodinách odvezl p. Hlušička kontejnery na velkoobjemový odpad na skládku, trvalo to asi hodinu a na tom samém místě se objevila vestavěná trouba, jen tak z ničeho nic jí tam někdo odložil.

ZAMYSLEME SE  PROTO VŠICHNI, ZDA JE TOTO CHOVÁNÍ NORMÁLNÍ!!!

Jsme tedy nuceni pořídit do obce kvalitní kamerový systém. To bude obec stát další finanční prostředky, ale problém by to mohlo přinejmenším alespoň zmírnit, pokud se nějaký neukázněný občan uvidí na záznamu, tak by mu to mohlo být nepříjemné a příště by si mohl dát větší pozor.
Žijeme v době, kdy si můžeme dovolit  někdy až příliš a zjevně je to pro mnoho lidí bohužel normální. Bez komentáře už poté zůstává fakt, co vše následně je schopna způsobit sociální síť.
Tímto Vás žádáme při třídění odpadu o ohleduplnost a dodržování pořádku v blízkosti kontejnerů.

Vždyť příjemné prostředí v naší malebné obci by mělo být cílem nás všech!   

Zastupitelstvo obce

třídení

Přeje si snad někdo mít něco takového před svým domem?


Vytvořeno: 8. 6. 2020
Poslední aktualizace: 8. 6. 2020 20:30
Autor: Správce Webu