Obsah

Obec Kunratice má již oficiálně nový znak a vlajku!

Typ: ostatní
Starosta naší obce právě převzal dekret od J.Hamáčka, předsedy PSP ČRVčera 31. května 2017 jsme byli na půdě Parlamentu ČR, kde starosta obce Pavel Kryštůfek převzal z rukou předsedy PSP ČR Jana Hamáčka dekret o udělení obecního znaku a vlajky.

Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal ve středu 31. května 2017 starostkám a starostům téměř šedesáti obcí České republiky ve Sněmovně její předseda Jan Hamáček. Osobně vyzdvihl v projevu před starosty možnost s nimi diskutovat a mít zpětnou vazbu od těch, kteří jsou v "první linii".

A my jsme byli u toho, neboť jedna z téměř 60 obcí jsou právě Kunratice s osadami Lipnice a Studený!

Právo užívat obecní symboly uděluje předseda Poslanecké sněmovny na základě doporučení sněmovního výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu. Žádosti o udělení obecních symbolů projednává podvýbor pro heraldiku a vexilologii, který ustavuje expertní skupinu, která je jeho poradním orgánem a je složena z odborníků v oboru heraldiky (nauka o znacích) a vexilologie (nauka o vlajkách).

Nový obecní znak i vlajku Vám brzy představíme. Nyní, po oficiálním aktu, oba symboly obdržíme také v elektronické podobě od jejich autora, heraldika Stanislava Kasíka z Roudnice nad Labem.

 


Příloha

Vytvořeno: 1. 6. 2017
Poslední aktualizace: 22. 8. 2017 23:07
Autor: Správce Webu