Informace o obecním zdroji pitné vody

Pitná voda - ilustrační fotoStále stejné a časté téma - je tedy potřeba Vás seznámit s některými novinkami.

V jarních měsících jsme zásobovací bazény vypustili a vyčistili. To možná způsobilo, že někteří z Vás měli nějaký čas kalnou vodu. Ovšem na kvalitě vody se nic nezměnilo - samozřejmě na pohled nic příjemného.

Nicméně, kvalita vody je v pořádku, což nám potvrdil rozbor vzorků vody odebrané Zdravotním ústavem. Kdo však zůstává na pochybách, má možnost být s výsledky seznámen. Na Obecním úřadě jsou protokoly o zkouškách vody k nahlédnutí. Proběhlo také vykácení dřevin v prostoru ochranného pásma. Bohužel jsme díky potřebné údržbě byli nuceni jezdit přes soukromé pozemky.

V důsledku dalších událostí spojených s touto problematikou jsme byli nuceni hledat vhodnější způsob přístupu k prameništi. Oslovil jsem majitelku přilehlých pozemků (majitelku farmy Filipov) a o celém problému jsme společně pohovořili. Její okamžitá reakce byla velice vstřícná. Majitelka byla okamžitě ochotná se domluvit na směně pozemků s obcí tak, abychom měli zajištěný přístup až k vodárně. V současné  době máme zajištěný přístup po obecních pozemcích z  "Růžové" ulice.

Směněné pozemky obci velice pomohou i v tom smyslu, že na  přilehlém pozemku je zpracováván hydrogeologický průzkum kvůli možnosti posílení prameniště obce. Pokud se podaří záměr realizovat, obec posílí dalším způsobem vodní zdroj a zároveň veškeré vedení všech sítí bude na pozemcích obce a nebudetedy třeba zřizovat věcná břemena či složitě vykupovat pozemky za leckdy nepřijatelných podmínek.

Váš starosta

Pavel Kryštůfek