Obec Kunratice
Obec KunraticeLipnice, Studený

Komplexní pozemkové úpravy v naší obci

SPÚ

V současné době jsou v plném proudu komplexní pozemkové úpravy v katastrálním území Kunratice u České Kamenice.

Po obci se zhruba měsíc pohybují geodeti z firmy AGROPLÁN spol. s.r.o., kteří jsou pověřeni Státním pozemkovým úřadem k vytyčení liniových staveb, které budou obsahem nové katastrální mapy. Některé z vás možná vyděsily zaražené kolíky v těsné blízkosti vašich pozemků. Jedná se především o vytyčení hranice katastrálního území Kunratice, případně vodních toků cest a komunikací. Není třeba se obávat o pozemky ve vašem vlastnictví. Vytyčení hranice liniových staveb budou součástí zaměřeného polohopisu v obvodu komplexních pozemkových úprav, který slouží jako podklad pro návrh nového uspořádání pozemků.

Pozemkový úřad zaslal některým z vás dopis s pozvánkou na úvodní jednání, které proběhne v pondělí 25. 4. 2022 od 15:30 hod. na Obecním úřadě v Kunraticích, kde budou účastníci (vlastníci pozemků) seznámeni s účelem, formou a předpokládaným obvodem pozemkových úprav. Bude projednán postup při stanovení nároků vlastníků a případné další otázky významného pro řízení o pozemkových úpravách. Pokud jste pozvánku obdrželi neostýchejte se a přijďte.

V případě vašich dotazů vám pracovníci Pozemkového úřadu vše vysvětlí.

A co se vlastně pozemkovými úpravami rozumí:

  • vytvoření podmínek pro racionální hospodaření vlastníků půdy
  • pozemky se prostorově a funkčně uspořádají, scelují nebo dělí, zabezpečuje se přístupnost
  • využití pozemků a vyrovnávají se jejich hranice
  • původní pozemky zanikají a zároveň se vytvářejí pozemky nové, k nimž se uspořádají vlastnická práva a s nimi související věcná břemena

Pozemkové úpravy dále zajišťují:

  • podmínky pro zlepšení kvality života ve venkovských oblastech
  • zlepšují konkurenceschopnosti zemědělství
  • zlepšení životního prostředí, ochranu a zúrodnění půdního fondu
  • vodní hospodářství zejména v oblasti snižování nepříznivých účinků povodní
  • řešení odtokových poměrů v krajině
  • zvýšení ekologické stability krajiny
Datum vložení: 7. 4. 2022 11:42
Datum poslední aktualizace: 7. 4. 2022 11:49
Autor: Miroslav Hlavnička

Aktuality

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Předpověď počasí

dnes, úterý 28. 3. 2023
mírné sněžení 5 °C -2 °C
středa 29. 3. slabý déšť 7/0 °C
čtvrtek 30. 3. slabý déšť 14/6 °C
pátek 31. 3. slabý déšť 19/9 °C

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 1
1
2 3 4 5
6 7 8 9 10 11
1
12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2